Nawigacja

Topnews

Menu kategorii

Aktualności

Październik miesiącem cyberbezpieczeństwa

W październiku rusza kolejna edycja Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month - ECSM). W trakcie kampanii zostaną zaprezentowane projekty oraz inicjatywy realizowane w krajach europejskich, związane zarówno z propagowaniem wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z Internetu jak i rozwojem nowoczesnych technologii teleinformatycznych.

 

Tematy wiodące Europejskiego Miesiąca Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni w 2017 roku to:

  • Cyberbezpieczeństwo w miejscu pracy - brak wiedzy i niska świadomość osób korzystających w pracy z komputerów są najczęstszą przyczyną incydentów naruszenia bezpieczeństwa informatycznego firmy. Podnoszenie poziomu kompetencji pracowników na temat nowych technologii w zakresie bezpieczeństwa IT i najpopularniejszych zagrożeń sieciowych poprawia ogólny obraz cyberbezpieczeństwa.
  • Prawne i strategiczne ramy cyberbezpieczeństwa - odpowiedni poziom bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych wymaga tworzenia odpowiednich regulacji prawnych i rozwiązań systemowych, które pozwolą na zbudowanie sprawnego systemu cyberbezpieczeństwa, takich jak nowe regulacje UE, które Polska jako członek jest zobowiązana implementować.
  • Cyberbezpieczeństwo w domu - bezpieczeństwo sieci zależy od wszystkich użytkowników a zaczyna się w domu - Internet rzeczy, prywatność, bezpieczeństwo domowej sieci, zagrożenia w sieci - to kwestie niezwykle ważne budowaniu społeczeństwa informacyjnego.
  • Umiejętności dla cyberbepieczeństwa - kariera w IT to coraz częstsszy wybór młodych ludzi. Zwiększając ich kompetencje w zakresie cyberbezpieczeństwa, można rozwinąć nowe pokolenie specjalistów w zakresie Security.

​            Więcej na stronie: https://cybersecuritymonth.eu/ 

do góry