ECSM 2020

„Zastanów się, zanim klikniesz” („Think Before U Click”) to oficjalne motto CSM 2020.

Tegoroczna kampania koncentruje się na dwóch motywach przewodnich, które mają pomóc ludziom zidentyfikować cyberzagrożenia i przygotować się na właściwą reakcję na nie. Są to kompetencje cyfrowe i oszustwa internetowe.

„Oszustwa/przestępstwa internetowe” („Cyber ​​Scams”) tematyka  kieruje uwagę uczestników na informacje o aktualnych i potencjalnych zagrożeniach cybernetycznych, takich jak wyłudzanie informacji (phishing), włamania do poczty e-mail przedsiębiorstw i oszustwa związane z zakupami online.

„Kompetecje cyfrowe”("Dgital Skills")  to działania i informacje, które mają na celu zwrócenie uwagi i zwiększenie świadomości społeczeństwa w kwestii prywatności w sieci, takich jak: ochrona danych osobowych, nękanie w sieci (cyber bulling) i prześladowanie w sieci (cyber stalking).

 

Agencja Unii Europejskiej ds. Cyberbezpieczeństwa i jej partnerzy będą publikować raporty, organizować wydarzenia i działania, takie jak szkolenia, szczyty strategiczne, prezentacje i inne. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem.
 

Motywy przewodnie ECSM 2020 - kalendarium wydarzeń

1-16 października: "Oszustwa/przestępstwa internetowe" (Cyber Scams)

Motyw dotyczący „Oszustw internetowych (Cyber ​​Oszustwa)” koncentruje się na informowaniu o aktualnych i potencjalnych cyberzagrożeniach na które jesteśmy narażeni aby zminimalizować ryzyko oszustwa. COVID-19 doprowadził do wzrostu handlu elektronicznego, co wywołało obawy o bezpieczeństwo danych i płatności online. Działania w ramach tego tematu będą koncentrować się na wyłudzaniu informacji (phishingu), naruszaniu bezpieczeństwa poczty e-mail przedsiębiorstw i oszustwach związanych z zakupami online. Kluczowe przesłanie zachęca użytkowników do zwiększania świadomości na temat oszustw internetowych podczas przeprowadzania transakcji biznesowych i osobistych w Internecie.
 

17-31 października: "Kompetencje cyfrowe" (Digital Skills)

Motyw dotyczący „Kompetencji cyfrowych”, prezentuje działania edukacyjne, które mają zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat bezpieczeństwa w Internecie. Pandemia COVID-19 zwiększyła cyfryzację życia codziennego. Ten nowy hiperpołączony świat wymaga od obywateli świadomości aktualnych umiejętności, aby móc na bieżąco śledzić trendy i być bezpiecznym w Internecie. Temat obejmuje kwestie dotyczące prywatności w Internecie, takie jak ochrona danych osobowych, nękanie i prześladowanie w sieci. Kluczowym przesłaniem jest znaczenie cyberhigieny i tworzenie oraz wymiana dobrych praktyk w obszarze cyberbezpieczeństwa.

 

ECSM 2020! Dołącz do nas w październiku i weź udział w angażujących wydarzeniach związanych z cyberbezpieczeństwem.