Inicjatywy skierowane do dorosłych użytkowników

"SIECI 5G – STANDARDY I PATENTOWANIE A CYBERBEZPIECZEŃSTWO", webinar, 14.10.2021, Polskie Towarzystwo Informatyczne i Związek Cyfrowa Polska

 

Opis

 

Prezesi Polskiego Towarzystwa Informatycznego i Związku Cyfrowa Polska – Wiesław Paluszyński i Michał Kanownik – zapraszają na webinarium pt. „SIECI 5G – STANDARDY I PATENTOWANIE A CYBERBEZPIECZEŃSTWO”. Zdalne seminarium odbędzie się w czwartek 14 października  2021 r. w godz. 10.00-13:00.

 

Nasz gość specjalny, wybitny znawca tej problematyki – prof. dr hab. Rafał Sikorski spróbuje naświetlić odpowiedzi na kluczowe pytania z tego obszaru:

Co i jak patentować? Jak powstają standardy i procesy ich potwierdzania oraz kontroli? Czy  standardy i patenty mają decydujące znaczenie dla zapewnienie cyberbezpieczeństwa sieci 5 G i całej cyberprzestrzeni? Jak się nie zagubić w  gąszczu przepisów, standardów i organizacji? Czym zajmują się 3GPP, ETSI, ENISA, urzędy patentowe, regulatorzy rynku telekomunikacyjnego?  Czy projekt Gaia-X to właściwa droga do tworzenia standardów przetwarzania w chmurze, np. w  obszarze  mobilności (mobility)? Jakie znaczenie ma w tych procesach UE i Polska vs reszta świata?

 

Po wykładzie przewidujemy dyskusję panelową, w której wezmą udział przedstawiciele największych graczy na rynku sieci 5G:

•            Sławomir Pietrzyk, CEO w firmie IS Wireless;

•            Jacek Falkiewicz z Ericssona;

•            Łukasz Bromirski, reprezentujący Cisco;

•            Michał Szczęsny z Exatela.

 

Będziemy mieli przyjemność gościć także ekspertów niezależnych - Roberta Koślę, Dyrektora Departamentu Cyberbezpieczeństwa KPRM oraz dr inż. Elżbietę Andrukiewicz z Instytutu Łączności – PIB.

 

-------------

Organizator: Polskie Towarzystwo Informatyczne, Związek "Polska Cyfrowa"

 

-------------

Do kogo jest skierowane wydarzenie: do informatyków, prawników

 

-------------

Miejsce wydarzenia: online

 

-------------

Data rozpoczęcia: 14/10/2021

 

-------------

Data zakończenia: 14/10/2021

 

-------------

Szacowana liczba odbiorców/uczestników: 70

 

-------------

Link do wydarzenia: https://sdsi.pl/webinaria/w3-sieci-5g/