Nasi Partnerzy

Urząd Komunikacji Elektronicznej

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej jest organem regulacyjnym w zakresie działalności telekomunikacyjnej, pocztowej, oraz gospodarki zasobami częstotliwości. Nadzoruje rynek w zakresie kontroli wyrobów emitujących lub podatnych na emisję pola elektromagnetycznego, w tym urządzeń radiowych wprowadzonych do obrotu handlowego w RP.

Urząd Komunikacji Elektronicznej jest partnerem akcji Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa. Poprzez kampanię „Klikam z głową” na co dzień propagujemy wiedzę o tym, jak bezpiecznie poruszać się w sieci i korzystać z urządzeń telekomunikacyjnych. Uczymy, jak radzić sobie z agresją w sieci, chronić dane oraz uniknąć wysokich rachunków. W trakcie czterech tygodni akcji odbędzie się 165 lekcji w całej Polsce, podczas których edukatorzy UKE przekażą wiedzę poszerzoną o zakres tematyczny danego tygodnia. W tym celu przygotowaliśmy specjalny scenariusz zajęć.

Kampania „Koduj z UKE” wpisuje się w drugi tydzień Miesiąca Cyberbezpieczeństwa. Rozwijamy kompetencje cyfrowe u dzieci i młodzieży nie tylko teoretycznie, ale i praktycznie. Podczas zajęć starsi uczestnicy ożywią matę Inteligentnego Miasta, a młodsi pomogą kosmicie Scottiemu zaprogramować drogę do statku kosmicznego. Pokażemy także, że programowanie wykorzystywane jest już w każdej dziedzinie życia. W tym celu niektóre z zaplanowanych 27 spotkań przeprowadzimy w ciekawych miejscach, takich jak Muzeum Komunikacji Miejskiej w Łodzi, Instytut Lotnictwa czy Muzeum Etnograficzne.

 

Zapraszamy na stronę internetową UKE: https://www.uke.gov.pl/