Nasi Partnerzy

Digital Poland Foundation

Głównym celem Fundacji Digital Poland jest wspieranie rozwoju cyfrowej gospodarki w Polsce. Jej założyciele wierzą, że Polska może się stać jednym z wiodących centrów globalnego ekosystemu przedsiębiorczości i innowacji cyfrowych.

 

Firmom zaangażowanym w działania Fundacji Digital Poland przyświeca wspólna wizja: uczynienie Polski jednym z największych centrów innowacji cyfrowych na świecie. Fundacja promuje międzynarodową i międzybranżową działalność, łączy siły, tematy i tworzy sieć kontaktów i relacji.

Fundacja powstała na wzór i we współpracy ze szwajcarską fundacją Digital Switzerland, która została założona w 2015 roku.

 

Do Digital Poland należą m.in: Grupa Onet-RAS Polska, MCI Capital, Dirlango, Ghelamco, Polpharma, Visa, T-Mobile, UPC, Daftcode. Digital Poland zaprasza do współpracy także samorządy, inne jednostki administracji publicznej, instytucje naukowe i organizacje non profit. Fundacja ma przede wszystkim propagować wiedzę na temat roli innowacji i cyfryzacji w rozwoju gospodarczym kraju, a także pomagać spółkom w przechodzeniu transformacji z offline do online.