Aktualności

Bezpieczeństwo finansowe w Internecie

Sklepy online, płatności elektroniczne, wyłudzenia w serwisach społecznościowych... Jak nie stracić wszystkich pieniędzy?

Jak wynika z najnowszej edycji Raportu „Cyberbezpieczny Portfel 2020” Związku Banków Polskich (ZBP) i Warszawskiego Instytutu Bankowości (WIB), aż dla 59% Polaków liderem w zakresie cyberbezpieczeństwa w Polsce są banki. Te dane choć cieszą to są również powodem szczególnej troski bankowców. W porównaniu bowiem z aż 90-procentowym poczuciem bezpieczeństwa Polaków w korzystaniu z nowoczesnych usług bankowych mogą świadczyć o uśpionej czujności klientów – ostatnim i najważniejszym ogniwie bezpieczeństwa ich pieniędzy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zachowajmy czujność przy korzystaniu z bankowości elektronicznej - zagrożenie dla naszych finansów może przyjść z różnych stron: zeskanowanie danych karty kredytowej, phising czy zakupy w fałszywym sklepie interntowym.

Zapoznaj się z materiałami przygotowanymi przez ENISA z okazji Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa na temat bezpieczesńtwa finansów w Internecie.