Aktualności

Solve for Tomorrow - zapraszamy do wzięcia udziału.

20 września 2021 r. wystartowała w Polsce pilotażowa edycja programu Solve for Tomorrow, którego organizatorem jest firma Samsung, zaś patronem merytorycznym jest NASK.

 

Solve For Tomorrow to globalny program organizowany przez Samsung. W ramach tego programu młodzi ludzie mierzą się z aktualnymi  wyzwaniami współczesnego świata. To przestrzeń do nauki, wymiany pomysłów oraz projektowania i wprowadzania rozwiązań lokalnych problemów. Celem programu jest rozwijanie kompetencji przyszłości i budowanie poczucia sprawczości w pokoleniu nastolatków i młodych dorosłych.

 

Program skierowany jest do 3 lub 4 osobowych zespołów uczniowskich ze szkół ponadpodstawowych, których zapraszamy do udziału w programie wraz z nauczycielem - opiekunem.

 

Uczestnicy i uczestniczki programu realizują grupowe projekty w ramach trzech Wyzwań: Zdrowie, Bezpieczeństwo oraz Klimat. Działania te przebiegają zgodnie z kolejnymi etapami metodologii Design Thinking: empatyzowanie, diagnozowanie problemu, generowanie pomysłów, prototypowanie, testowanie. Podczas realizacji projektów poznają również metodę STEAM, zakładającą podejmowanie aktywności, w ramach których wykorzystywane będą przynajmniej dwie z pięciu dziedzin nauki (S – Science, T – Technology, E – Engineering, A – Arts, M – Math). Podczas realizacji projektów uczestniczki i uczestnicy będą mogli liczyć na wsparcie merytoryczne ekspertek i ekspertów specjalizujących się w różnych obszarach wiedzy oraz trenerek i trenerów Design Thinking.

 

Więcej informacji na temat program jest dostępnych tutaj.

 

Uwaga! 28. października (czwartek) o godz. 19.00 odbędzie się ostatni już webinar informacyjny, podczas którego będzie możliwość skonsultowania aplikacji do programu, zadania pytań i posłuchania, dlaczego warto zgłosić zespół do  Solve for Tomorrow.

 

Link do wejścia (bez rejestracji): https://edukacja.clickmeeting.com/solve_for_tomorrow