Archiwum 2018

Warsztat ekspercki: Nowoczesne technologie a cyberbezpieczeństwo| Spójrz razem z nami w kryształową kulę!

Serdecznie zapraszamy na warsztat ekspercki, 19 kwietnia br. do siedziby Państwowego Instytutu Badawczego NASK, ul Kolska 12, Warszawa, godz. 10.00 – 14.00.

Podczas warsztatu zostanie zaprezentowany raport ENISA Looking into the crystal ball: A report on emerging technologies and security challenges, wyzwania związane  z inteligentnymi zabawkami, a także etycznymi i prawnymi aspektami nowoczesnych technologii.

 

Sztuczna inteligencja (AI), Internet rzeczy (IoT) czy systemy autonomiczne to nowe wyzwania dla cyberbezpieczeństwa nie tylko w aspekcie technologicznym, ale także etycznym i prawnym. W niezwykle szybko zmieniającej się rzeczywistości przewidywanie wyzwań, jakie niesie za sobą rozwój nowoczesnych technologii wydaje się zadaniem karkołomnym lub niemożliwym. Przypomina „wróżenie z kryształowej kuli”. Razem z nami podejmij wyzwanie i spójrz w kryształową kulę! :-)

 

Warsztat prowadzony będzie w języku angielskim.

 

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: maciej.bednarek@nask.pl

 

Wydarzenie poprzedza Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa (ECSM), którego koordynatorem w Polsce jest PIB NASK. W tym roku jeden z tematów ESCM to właśnie nowoczesne technologie.