Archiwum 2018

Warsaw Symposium on Global Cybersecurity Awareness

W dniach 11 - 12 września w siedzibie NASK odbędzie się trzecia edycja corocznego sympozjum na temat podnoszenia świadomości w obszarze cyberbezpieczeństwa (Warsaw Symposium on Global Cybersecurity Awareness), które dzięki wymianie najlepszych praktyk oraz doświadczeń z zakresu wdrażania kampanii promujących wiedzę na temat zagrożeń cybernetycznych zajmuje się rozwojem programów uświadamiających na poziomie krajowym i transnarodowym.

Głównym celem sympozjum jest ustanowienie globalnej strategii komunikacji w zakresie promowania wiedzy na temat cyberbezpieczeństwa, najbardziej funkcjonalnych podejść wraz z narzędziami komunikacyjnymi na temat rozwoju jako formy programu zapobiegania cyberprzestępstwom. Podczas dwudniowych warsztatów uczestnicy będą dyskutować między innymi na temat zalet, przeszkód i środków mających wpływ na skuteczność działania podczas przeprowadzania kampanii informacyjnych z zakresu cyberbezpieczeństwa.
 
Warsaw Symposium on Global Cybersecurity Awareness jest organizowane w ramach międzynarodowej kampanii STOP.THINK.CONNECT, a jednym ze współorganizatorów warsztatów jest zespół CERT Polska, który pełni rolę krajowego koordynatora kampanii.
 
Więcej informacji na temat wydarzenia dostępnych jest tutaj.