Inicjatywy skierowane do dorosłych użytkowników

"Bezpieczni w sieci z OSE", kampania edukacyjno-informacyjna, OSE

 

Opis

Parasolowa kampania edukacyjno-informacyjna organizowana w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, w której eksperci przybliżają cyberzagrożenia i podpowiadają, jak sobie z nimi radzić. Działania podejmowane w ramach kampanii to m.in.:

•            organizacja webinarów o popularnych cyberzagrożeniach,

•            opracowywanie poradników dla nauczycieli,

•            przygotowywanie scenariuszy zajęć profilaktycznych,

•            opracowywanie materiałów graficznych, w tym infografik dotyczących zagrożeń w sieci,

•            bieżące redagowanie aktualności na portale ose.gov.pl i OSE IT Szkoła z zakresu bezpiecznego używania nowych technologii,

•            bieżące publikowanie treści dotyczących cyberbezpieczeństwa na Facebooku OSE 0 Ogólnopolska Sieć Edukacyjna.

 

W ramach kampanii w październiku 2021 ukazały się treści dotyczące FOMO: poradnik dla nauczycieli „FOMO i problemowe używanie internetu” (https://it-szkola.edu.pl/publikacje,plik,74), scenariusz zajęć profilaktycznych dla uczniów w wieku 13–15 lat „Jak się nie zaplątać w sieci” (https://it-szkola.edu.pl/publikacje,plik,75), infografiki „FOMO i problemowe używanie internetu” (https://it-szkola.edu.pl/publikacje,plik,76), a także szereg artykułów w aktualnościach na portalach ose.gov.pl i OSE IT Szkoła.

 

-------------

Organizator: Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

 

-------------

Miejsce wydarzenia: strona internetowa OSE: https://ose.gov.pl/, platforma e-learningowa OSE IT Szkoła: https://it-szkola.edu.pl/

 

-------------

Data rozpoczęcia: 01/10/2021

 

-------------

Data zakończenia: 31/10/2021

 

-------------

Szacowana liczba odbiorców/uczestników: użytkownicy strony ose.gov.pl i platformy OSE IT Szkoła