Archiwum 2022

Konkurs ECSM 2022

Zaangażuj się, weź udział w konkursie i wygrywaj nagrody!

 

Nagrody ECSM to nowa inicjatywa wśród działań prowadzonych w ramach kampanii ECSM. Ma ona na celu bardziej skuteczną promocję materiałów wykorzystywanych w kampaniach prowadzonych przez państwa członkowskie i szerzą prezentację działań wszystkich zainteresowanych uczestnikówi odbiorców kampanii.

 

Liczbę udanych ataków dokonywanych przez internet można by znacznie zmniejszyć, gdyby więcej osób znało sposoby ich wykrywania oraz odpowiedniego reagowania na nie. Temu właśnie służą działania podejmowane w trakcie Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa. Wprowadzone w tym roku nagrody zapewnią większą widoczność oraz będą stanowić zachętę do opracowywania narzędzi i kampanii pomagających obywatelom UE. Stanowi to kolejny istotny krok w dziesięcioletniej historii ECSM. Budowa Europy, w której cyberprzestrzeń jest bezpieczna i godna zaufania, oznacza również pomoc wszystkim przedsiębiorstwom w rozwijaniu działalności w bezpiecznym otoczeniu cyfrowym – mówi Juhan Lepassaar, dyrektor wykonawczy ENISA.

 

Przedstawiciele państw członkowskich będą co roku wybierać najbardziej nowatorskie i imponujące materiały opracowane na potrzeby corocznych kampanii ECSM. Zgłoszone materiały będą oceniane w trzech kategoriach: najlepszy film video, najlepsza infografika, najlepszy materiał dydaktyczny.

 

W tym roku Państwa członkowskie zostały poproszone o dokonanie wyboru spośród materiałów zgłoszonych do konkursu w poprzednich kampaniach.
 

Nagrodzone prace

 

 

 

Najlepszy film video

 

Belgia

Darko wants to take his girlfriend on a trip

 

 

 

Najlepszy film video

 

Słowenia

 Passwords are a thing of the past. Protect your online accounts with two-factor-authenticatio

 

 

Najlepsza infografika

 

Irlandia

Become your own cyber security investigator

 

 

 

 

Najlepszy materiał edukacyjny

 

Grecja

Treasure hunt games for primary school

 

 

 

W przypadku nagród przyznanych w 2022 r. zwycięskie materiały zostaną przetłumaczone na wszystkie języki urzędowe UE i będą ponownie wykorzystywane w trakcie tegorocznej kampanii.

 

ENISA zamierza organizować ten konkurs co roku. Zachęcamy wszystkich do udziału w kampanii i przesyłania swoich materiałów, które z ogromną przyjemnością będziemy zgłaszać do konkursu.