Baza wiedzy

#CYBERTEMATYCZNIE

To cykl webinarów skierowany do użytkowników internetu poruszający tematykę cyberbezpieczeństwa i przeciwdziałania dezinformacji, rozwoju nowych technologii i budowania społeczeństwa informacyjnego. Kampania realizowana przez NASK w ramach Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa.

 

#Cybertematycznie 1: "Bezpieczeństwo urządzeń mobilnych - jak chronić się przed oszustwami w internecie?
Michał Strzelczyk - specjalista w Zespole Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego CSIRT KNF. Na co dzień zajmuje się analizą złośliwego oprogramowania, edukacją z zakresu cyberbezpieczeństwa i tworzeniem rozwiązań usprawniających powyższe działania.

 

 

 

  #Cybertematycznie 2: "Fałszywe sklepy a phishing- jak te zagrożenia się łączą?"
 Szymon Sidoruk i Michel Le Bihan Eksperci CERT Polska. Zespół CERT Polska działa w strukturach NASK – Państwowego Instytutu Badawczego. CERT Polska to pierwszy powstały w Polsce zespół reagowania na incydenty. Dzięki prężnej działalności od 1996 roku w środowisku zespołów reagujących, stał się rozpoznawalnym i doświadczonym podmiotem w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego.

 

 

 
 

  #Cybertematycznie 3: "Kłamstwo ma długie nogi czyli o technologii, która oszuka Twoje zmysły"

Michał Ołowski, absolwent Wydziału Fizyki PW, członek Zakładu Biometrii w Państwowym Instytucie Badawczym NASK. Autor opracowań na temat ataków prezentacji na systemy biometryczne, z uwzględnieniem nowoczesnych metod fałszowania tożsamości. Entuzjasta nowych technologii z dziedziny fizyki i informatyki, w szczególności: sztucznej inteligencji, metod przetwarzania obrazu oraz dźwięku. W wolnych chwilach pasjonat przemian fizykochemicznych w termodynamicznych stanach nierównowagowych, zwanych powszechnie gotowaniem.

 

 

 

  #Cybertematycznie 4: "Cyberbezpieczne wakacje"

asp. Krzysztof Wrześniowski z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Spotkanie towarzyszy wydaniu najnowszej wersji poradnika NASK "Cyberbezpieczne Wakacje 2023",