Baza wiedzy

CyberBHP-Cyberbezpieczeństwo w mikro-, małych i średnich przedsiębiorstwach

 

Coraz szybszy rozwój technologii sprawia, że obok korzyści niesie ona także coraz poważniejsze zagrożenia w zakresie cyberbezpieczeństwa firm i organizacji. Do tego przyczyniaja się też wydarzenia na świecie np. pandemia czy wojna w Ukrainie.

 

W obecnych czasach  świadomość potencjalnych cyberzagrożeń  oraz wiedza na ten temat oraz mają kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstw..

 

Z badań przeprowadzonych na zlecenie firmy Sophos* wynika, że  "Aż 77 proc. polskich firm w 2021 r. padło ofiarą ataków ransomware. W 2020 r. było to 13 proc. Już 8 na 10 ataków zakończyło się zaszyfrowaniem firmowych danych. Połowa przedsiębiorstw, których dane zostały zaszyfrowane, zapłaciła okup przestępcom – nawet jeśli mogła spróbować odzyskać pliki z kopii zapasowych."

 

Nie musisz być ekspertem, żeby zwiększyć bezpieczeństwo cyfrowe swojej firmy. Liczy się nie tylko specjalistyczna wiedza czy wyszukane narzędzia i programy, ale przede wszystkim codzienne stosowanie podstawowych zasad cyberhigieny i zdrowych cyfrowych nawyków. Dotyczy to przede wszystkim prawidłowej rekacji na incydent. Każdy incydent bezpieczeństwa powinien zostać zgłoszony – i to jak najszybciej. To podstawa skutecznej reakcji i minimalizowania ewentualnych negatywnych skutków incydentu, a przede wszystkim efektywnej ochrony Twojej firmy.

 

Poniżej prezentujemy pakiet broszur z cyklu "CyberBHP - Cyberbezpieczeństwo w mikro-, małych i średnich przedsiębiorstwach":

  •  – Najczęstsze rodzaje cyberataków

 – Jak chronić swoją firmę przed ransomware?

 – Gdzie i jak zgłosić incydent bezpieczeństwa w firmie?

 – Cyberhigiena to podstawa!
 – Cyberbezpieczeństwo w miejscu pracy - wskazówki dla pracodawcy

 – Bezpieczne stanowisko pracy - Twoja odpowiedzialność!

 

*Badanie „State of Ransomware 2022” zostało zrealizowane dla Sophosa przez Vanson Bourne w styczniu i lutym 2022 r. Przeprowadzono wywiady z 5,6 tys. decydentami IT w 31 krajach, w tym w Polsce, z firm zatrudniających od 100 do 5 tys. pracowników.

 

 

Zachęcamy do korzystania

 

 

  • Finansowane ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. (Ministra Cyfryzacji - od 1.05.2023 r.)
    Teksty artykułów wyrażają jedynie poglądy autorów i nie mogą być utożsamiane z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. (Ministra Cyfryzacji - od 1.05.2023 r.)