Dla dzieci i młodzieży

MISJA PEGI

Zapraszamy nauczycieli do zapoznania się z materiałami, dzięki którym będą mogli porozmawiać z uczniami na temat klasyfikacji wieku i treści w grach wideo. Dla uczniów natomiast przygotowaliśmy wyzwanie PEGI Challenge. Sprawdź wiedzę swoich uczniów! Czy są ekspertami gier i trafnie przypiszą im oznaczenia? Stowarzyszenie SPIDOR i PEGI przygotowały dla nauczycieli scenariusz lekcji, której celem będzie zwiększenie świadomości w zakresie treści w grach i odpowiedzialnego korzystania z elektronicznej rozrywki. Uczniowie szkół ponadpodstawowych mają za zadanie przypisać prawidłową klasyfikację wiekową i oznaczenia treści oraz zrozumieć, dlaczego dana gra została przydzielona do określonej kategorii. Materiały zostały przygotowane dla nauczycieli wszystkich poziomów edukacji z myślą o tym, by nauczyciele młodszych dzieci zdobyli wiedzę o grach wideo i mogli podzielić się nią z rodzicami uczniów podczas spotkań.

Pakiet materiałów zawiera:

1. Poradnik dla nauczycieli zawierający podstawowe wiadomości o PEGI oraz link do www.pegi.info oraz aplikacji w języku polskim z dodatkowymi informacjami i możliwością weryfikacji odpowiedzi

2. Okładki gier do PEGI Challenge

3. Oznaczenia systemu PEGI

 

Organizator: Stowarzyszenie Producentów i Dystrybutorów Gier Video

 

Do kogo jest skierowane wydarzenie: Wydarzenie skierowane jest do nauczycieli wszystkich pozomów edukacji oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

 

Miejsce wydarzenia: online

 

Data rozpoczęcia: 27.10.2023

 

Data zakończenia: 01.10.2024

 

Szacowana liczba odbiorców/uczestników: 10.000 osób

 

Link do wydarzenia: https://spidor.pl/aktualnosci/?post=5585

 

Link do profilu na FB: https://www.facebook.com/spidor.gry/