news

Aktualności

Grafika_bezpieczne sklepy

Bezpieczne sklepy

Zakupy 24/7 bez wychodzenia z domu, dostawa zamówionych produktów pod drzwi, brak kolejek, atrakcyjne oferty - to przykłady plusów jakie niesie ze sobą możliwość korzystania z usług internetowych. W jaki sposób dbać o bezpieczeństwo?

Grafika_#CyberMajówka

Bezpieczne rezerwacje

Fałszywe oferty noclegów, nieistniejące obiekty, nieprawdziwe oferty wyjazdowe i fałszywe wiadomości to tylko wybrane przykłady oszustw, na jakie możemy natknąć się planując wyjazd. Coraz więcej oszustów zakłada fikcyjne konta w mediach społecznościowych i na platformach ogłoszeniowych lub podszywa się pod dany obiekt. Dlatego niezwykle ważne jest, aby zdrowy rozsądek towarzyszył nam nie tylko podczas wyjazdu, ale również już na etapie wyszukiwania miejsca i rezerwacji.

Bezpieczna sprzedaż_grafika

Bezpieczna sprzedaż

Platformy sprzedażowe cieszą się ogromną popularnością. Z łatwością można na nich wystawić rzeczy, których już nie potrzebujemy. Wydawać by się mogło, że to bezpieczny sposób na zrobienie pożytku z niechcianych przedmiotów. O czym nie powinniśmy zapominać? O bezpieczeństwie i zdrowym rozsądku. Nawet tu oszuści próbują wyłudzić dane lub pieniądze!

Bezpieczne zakupy_grafika

Bezpieczne zakupy

Serwisy sprzedażowe i portale z ogłoszeniami umożliwiają użytkownikom internetu wyszukiwanie różnych produktów np. odzieży, sprzętu sportowego, samochodów i innych dóbr w bardzo atrakcyjnych cenach. Niskie kwoty, możliwość zakupienia towarów, które nie są już w oficjalnej sprzedaży, możliwość kupna unikatowych przedmiotów, a także coraz większa świadomość bycia „eco friendly” sprawia, że użytkownicy coraz chętniej sięgają po przedmioty z drugiej ręki i szukają dla siebie atrakcyjnych ofert.

Wyciek danych_grafika

Wyciek danych - co zrobić?

Wyciek danych z popularnej platformy zakupowej! Dane medyczne wyciekły! Telekom i potężny wyciek danych klientów! – to przykłady informacji, z którymi spotykamy się coraz częściej. W ostatnich latach bardzo dużo słyszymy o tak zwanych wyciekach danych. Czym tak właściwie są?

2 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Fact-Checkingu

Międzynarodowy Dzień Fact-Checkingu.

Dziś, 2 kwietnia 2024 obchodzimy Międzynarodowy Dzień Fact-Checkingu - dzień, który podkreśla wagę prawdziwych informacji i walki z dezinformacją.

31 marca - strona b,

31 marca - Światowy Dzień Backupu. Czym jest backup i jakie ma znaczenie?

31 marca przypada Światowy Dzień Backupu, to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie jak ważne jest regularne tworzenie kopii zapasowych naszych danych. Ale jak to zrobić? W tym artykule przyjrzymy się najlepszym praktykom w tworzeniu kopii zapasowych, które pomogą nam zabezpieczyć dane przed utratą.

SM_2024_Grafika pojedycza logo jasne 1100x1100_Grafika pojedycza logo jasne 1100x11003

Jak się chronić przed oszustwami inwestycyjnymi?

Uniknięcie oszustw inwestycyjnych wymaga ostrożności, edukacji i podejmowania świadomych decyzji.

SM_2024_Grafika pojedycza logo jasne 1100x1100_Grafika pojedycza logo jasne 1100x1100 2

Jak rozpoznać fałszywe inwestycje?

Oszustwa inwestycyjne są jednym z najczęściej występujących ataków, skierowanych w niedoświadczonych na rynkach finansowych użytkowników internetu, którzy próbują zarobić. Przestępcy podszywają się często pod brokerów i maklerów giełdowych, udają specjalistów z dziedziny finansów i inwestycji lub podszywają się pod pracowników banku zajmujących się inwestycjami.

SM_2024_Grafika pojedycza logo jasne 1100x1100_Grafika pojedycza logo jasne 1100x1100

Czym są oszustwa inwestycyjne?

Oszustwa inwestycyjne to wszelkie działania i praktyki mające na celu wyłudzenie pieniędzy, zwłaszcza od niedoświadczonych na rynku inwestycyjnym użytkowników internetu. Zawierają kilka elementów, a jednym z najczęściej praktykowanych sposobów działań oszustów jest podszywanie się pod: