Archiwum 2019

Otwarta debata „Jak powinna wyglądać Polska Polityka Rozwoju Sztucznej Inteligencji?”

Mamy przyjemność zaprosić do udziału w otwartej debacie pt. „Jak powinna wyglądać Polska Polityka Rozwoju Sztucznej Inteligencji?”, organizowanej przez Zespół Cyberbezpieczeństwa Komitetu Administracji Cyfrowej Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

Mamy przyjemność zaprosić do udziału w otwartej debacie pt. „Jak powinna wyglądać Polska Polityka Rozwoju Sztucznej Inteligencji?”, organizowanej przez Zespół Cyberbezpieczeństwa Komitetu Administracji Cyfrowej Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, która odbędzie się 21 października br. o godz. 9:00 w Sali Słońce w Eurocentrum, al. Jerozolimskie 134, budynek BETA - 1 piętro.

 

W dyskusji wezmą udział wybitni eksperci:

•             Tomasz Klekowski (https://www.forbes.pl/autorzy/tomasz-klekowski; https://pl.linkedin.com/in/tomasz-klekowski-a200674);

•             Bartek Michalowski z Instytutu Sobieskiego (https://sobieski.org.pl/em_portfolios/bartlomiej-michalowski/);

•             Dr Sebastian Szymański – filozof z Wydziału Artes liberales UW (https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/sebastian-szymanski), członek Rady ds. Cyfryzacji zajmujący się naukowo i społecznie AI, a zwłaszcza jej społecznymi skutkami.

 

Głównym celem dyskusji będzie poszukiwanie pomysłów i dobrych rozwiązań dla rozwoju polskie Sztucznej Inteligencji. Zastanowimy się, jak powinna wyglądać polska polityka rozwoju Sztucznej Inteligencji w przyszłości oraz spróbujemy wypracować pomysły, jak wdrożyć nasze propozycje w życie. Dyskusja będzie opierała się na następujących wątkach tematycznych:

 

•             AI – Polska vs reszta świata (krytyczna ocena możliwości)

•             Jaki mamy rzeczywisty potencjał w zakresie rozwoju AI (ludzie, pieniądze, baza, dotychczasowe osiągnięcia)?

•             Jakie są aktualne i możliwe nakłady na rozwój w Polsce (w kontekście „czy to coś zmieni”)?

 

Mamy nadzieję na liczny udział w dyskusji. Na warsztaty Zespołu zapraszamy licznych gości, m.in. przedstawicieli innych organizacji branżowych, naukowców, czy dziennikarzy zajmujących się daną problematyką.  W związku z tym, z pewnością nie zabraknie wielu, często zróżnicowanych punktów widzenia na problematykę AI w Polsce.

 

Organizatorem Wydarzenia jest: Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji