Baza wiedzy

#CyberFerie

Mówi się, że okazja czyni złodzieja. W dzisiejszych czasach powiedzenie to dotyczy również sfery wirtualnej. Na co uważać? Jak się chronić?

Początek roku to dla wielu osób czas, w którym planują wyjazdy. Atrakcyjne przedsezonowe oferty, chęć odpoczynku w ciepłych krajach, ferie i możliwość rodzinnego wypoczynku - to wszystko zachęca do poszukiwania wymarzonych wczasów. Pamiętaj jednak, że na takie "okazje" czekają także przestępcy. Pojawiają się fałszywe oferty noclegowe, mnożą się oszustwa z wykorzystaniem serwisów rezerwacyjnych. Co więcej, wzmożona aktywność online i brak należytej dbałości o prywatność swoją i najbliższych, mogą mieć  konsekwencje w realnym życiu. Jak się zatem uchronić przed utratą danych oraz środków finansowych?

 

Z myślą o użytkownikach internetu przygotowaliśmy cykl #CyberFerie, który unaocznia zagrożenia jakie mogą czyhać w sieci, ze szczególnym naciskiem  na oszustwa związane z wyjazdami i prywatnością w sieci.

Znajdziecie tam wskazówki, w jaki sposób możesz zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

 

Zapraszamy do lektury!

 

 

 

 

 

 

Więcej na temat bezpieczeństwa internetowego podczas wyjazdów dowiesz się z naszego poradnika "Cyberbezpieczne Wakacje".

 

 

 

 

 

Projekt finansowany ze środków Ministra Cyfryzacji.

  • Artykuł wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiany z oficjalnym stanowiskiem Ministra Cyfryzacji.