news

Aktualności

Grafika_Dzień bez komputera_1080

3 maja - Dzień bez komputera

3 maja obchodzimy coroczne święto, które ma na celu zwrócenie uwagi na negatywne skutki związane z nadmiernym korzystaniem z komputerów, Internetu oraz urządzeń mobilnych i zachęca do oderwania się od ekranów i technologii na jeden dzień - Dzień Bez Komputera. To doskonała okazja, aby zatrzymać się na chwilę, odetchnąć głęboko i zastanowić się nad naszym stosunkiem do technologii w dzisiejszym świecie, jednocześnie kładąc nacisk na cyberbezpieczeństwo i higienę cyfrową.

swiatowy dzien hasla

2 maja - Światowy Dzień Hasła

W erze, gdzie praktycznie każdy aspekt naszego życia przenika do przestrzeni online, ochrona naszych danych powinna być naszym priorytetem. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Hasła, a to idealna okazja, by pochylić się nad kwestią bezpieczeństwa naszych danych i zaktualizować wiedzę w tym zakresie.

Grafika_rcn

Oszustwo na „bezpłatne” usługi weryfikacyjne

Oszustwa romantyczne przybierają różne warianty. Może to być podawanie się za żołnierkę lub żołnierza, bajecznie bogatego księcia czy biznesmena. Wszystkie postacie łączy jedno: zapewnienia o poszukiwaniu prawdziwej miłości. Czy tak jest naprawdę? Odpowiedź na to pytanie potencjalne ofiary poznają po fakcie czyli, przeważnie utracie swoich pieniędzy.

Purple and White Modern Tax Day Instagram post(2)

Bezpieczne składanie deklaracji podatkowych: Jak chronić się przed cyberprzestępcami"

Wraz z rosnącą popularnością elektronicznych kanałów komunikacji w sektorze publicznym, nasilają się również ataki cyberprzestępców, którzy wykorzystują te środki do przeprowadzania cyberataków.

Grafika_cybermajówka2

Bezpieczne obiekty - #CyberMajówka

Prowadzenie obiektu to nie tylko przyjmowanie gości i świadczenie dla nich usług, ale także obsługa transakcji płatniczych, gromadzenie i przetwarzanie danych klientów. Wszystko to sprawia, że prowadzący takie ośrodki muszą zadbać nie tylko o bezpieczeństwo fizyczne i komfort świadczonych usług, ale także o bezpieczeństwo cyfrowe swoich gości.

Grafika_Dzień Ziemi

22 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie zachowań proekologicznych wśród ludzi, a także zwrócenie uwagi na zjawiska będące poważnymi zagrożeniami dla naszej planety. Czym jest cyfrowy ślad węglowy i jak my – codzienni użytkownicy sieci przyczyniamy się do niego oraz w jaki sposób możemy go ograniczać?

Grafika_bezpieczne płatności

Bezpieczne płatności - #PoradnikZakupowy

Komfort i wygoda, jaki daje nam możliwość kupowania rożnych towarów i produktów z całego świata, bez konieczności wychodzenia z domu sprawia, że zakupy internetowe cieszą się coraz większą popularnością.

Grafika_bezpieczne sklepy

Bezpieczne sklepy - #PoradnikZakupowy

Zakupy 24/7 bez wychodzenia z domu, dostawa zamówionych produktów pod drzwi, brak kolejek, atrakcyjne oferty - to przykłady plusów jakie niesie ze sobą możliwość korzystania z usług internetowych. W jaki sposób dbać o bezpieczeństwo?

Grafika_cybermajówka1

Bezpieczne rezerwacje - #CyberMajówka

Fałszywe oferty noclegów, nieistniejące obiekty, nieprawdziwe oferty wyjazdowe i fałszywe wiadomości to tylko wybrane przykłady oszustw, na jakie możemy natknąć się planując wyjazd. Coraz więcej oszustów zakłada fikcyjne konta w mediach społecznościowych i na platformach ogłoszeniowych lub podszywa się pod dany obiekt. Dlatego niezwykle ważne jest, aby zdrowy rozsądek towarzyszył nam nie tylko podczas wyjazdu, ale również już na etapie wyszukiwania miejsca i rezerwacji.

Bezpieczna sprzedaż_grafika

Bezpieczna sprzedaż - #PoradnikZakupowy

Platformy sprzedażowe cieszą się ogromną popularnością. Z łatwością można na nich wystawić rzeczy, których już nie potrzebujemy. Wydawać by się mogło, że to bezpieczny sposób na zrobienie pożytku z niechcianych przedmiotów. O czym nie powinniśmy zapominać? O bezpieczeństwie i zdrowym rozsądku. Nawet tu oszuści próbują wyłudzić dane lub pieniądze!